FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

Kliknij w interesujące Cię pytanie aby rozwinąć odpowiedź.

Jaki to jest "poetycki"?

Ze Słownika Języka Polskiego (SJP):

1. «mający związek z poezją albo poetą»
2. «mający urok właściwy poezji, wywołujący takie jak ona emocje»
Czym właściwie jest slam?

Slam to połączenie poezji i performance’u, stanowi publiczne przedstawienie poezji przed grupą widzów oraz rywalizację poetów, najczęściej amatorów. W wydarzeniu tego typu ważna jest przede wszystkim relacja twórców z publicznością, umiejętności oratorskie oraz aktywne, żywe przedstawienie dzieł poetyckich. Podczas slamu to nie krytycy ani jury, ale słuchacze (często przypadkowi) wybierają zwycięzcę wydarzenia, głosując na wystąpienia, które najbardziej przypadły im do gustu.

Czy mogę liczyć na publikację, jeżeli nie zajmuję się poezją profesjonalnie?

Oczywiście! Gorąco zachęcamy wszystkich autorów do wysyłania nam swoich wierszy. Z chęcią radzimy, wspieramy i oczywiście publikujemy debiutanckie utwory na łamach naszego e-magazynu. 

Prosimy jednak o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedzi oraz publikacje. Nasze skrzaty pracują pełną parą nad sprawnym odbieraniem i wysyłaniem wiadomości, ale tuby mailowe czasem się zatykają. No i choćbyśmy baaaardzo chcieli, to nie możemy niestety publikować wszystkiego na raz.

Jeżeli nie znajdujesz powyżej odpowiedzi na nurtujące cię pytanie, nie krępuj się i napisz nam o tym na: kontakt@poetycki.pl lub poprzez nasz fanpejdż na Facebooku (o, tutaj!). Postaramy się szybciusieńko na nie odpowiedzieć :).