Temat: ONA

Cykliczny Konkurs Poetycki NURT #02  |  Marzec 2021

zwycięzcyopis konkursu

Cykliczny Konkurs Poetycki NURT

2. EDYCJA  |   Luty – Marzec 2021   |  SPONSOR: Merlin.pl, Nieprzeczytane.pl

Konkurs jednego wiersza z tematem: ONA

𝑴: Ona nigdy/ciągle jest (ze) mną moją xxx królewną w rozpaczy beznadziejną kałużą flegmy w dobrach wirem szalonym w uśmiechu mnie wita tak pogrzana jak konieczna choć nigdy jej nie ma ona chwila ona dola ona nie wie ale i tak gada a może to ja nie wiem.
  
𝑺: Muza, inspiracja, artystka. Spalamy się aby zasłużyć na jeden uśmiech. Oksytocynę uwalnia czasem w ilościach naraz zaskakujących, czasem w ogóle. Szalona? Niekoniecznie, choć aniołem nie jest, jak bum cyk cyk. Dbamy jednak o kondycję psychofizyczną mater, bo zdarza jej się dostać po skórze. Opiewamy ją w wierszach, esejach, grafikach. Płyniemy z Nurtem rzeki Ona rzeźbiącej korytko gdzieś na wschodzie. Nie chcemy przecież Marcina Millera w wersji hardcore. Czy chcemy?

 

Korzystając z faktu, że rozwiązanie drugiego NURTU przypada na 7 marca – czyli na dzień przed świętem kobiet – wybraliśmy temat, który stawia JĄ – kobietę w centrum uwagi. Wiersze mogą, choć nie muszą, brać za swój tytuł tematu konkursu, ale powinny nawiązywać do niego w dostrzegalny sposób. Hasło drugiej edycji NURTU: ONA, można dowolnie metaforyzować i interpretować.

WYNIKI KONKURSU

Zwycięzca: Bartłomiej Król
Wiersz: porcelana
Nagroda: 500 PLN, medal, książka, artykuł* + baner główny** + promowany post (Facebook + Instagram),

Wyróżnienie: Łukasz Szmaja
Wiersz: dafn -e/-is
Nagroda: 200 PLN, książka, artykuł* + post (Facebook + Instagram);

Wybór Publiczności: Antonina Sebesta
Wiersz: Bo ona
100 PLN, książka, artykuł* + post (Facebook + Instagram).

Gratulujemy!

* dowolnego rodzaju artykuł (poezja, portret, wywiad, esej, podcast, film itp.) nagrodzonego twórcy, publikowany w e-magazynie Poetycki.pl.

** artykuł wyróżniony na dużym banerze strony głównej (poetycki.pl) przez cały kolejny miesiąc (luty 2021).

Nagrody styczniowej edycji Konkursu Poetyckiego ufundowali: Księgarnia Internetowa Merlin (nagroda pieniężna i nagrody książkowe), Księgarnia Internetowa NiePrzeczytane (nagrody książkowe) oraz Projekt Poetycki (medal, dyplomy, artykuły w e-magazynie, promocja). 

Zobacz wyniki pierwszego NURTU!