Współpraca

Poszukujemy osób chętnych do wolontariackiej współpracy przy tworzeniu naszego wielkiego Poetyckiego Projektu. Jeżeli masz ochotę dołączyć do naszego zespołu w którymkolwiek lub kilku z niżej wymienionych działów, to zgłoś się do nas na: kontakt@poetycki.pl

Psst… Nie wymagamy żadnego listu motywacyjnego, CV, ani X lat doświadczenia –  jedynie lekkiego pióra, pomysłowości i pozytywnego nastawienia.

Organizacja wydarzeń

Szukamy pasjonatów poezji, ogarniętych w temacie organizatorów, charyzmatycznych wodzirejów i innych pozytywnych wariatów do współpracy w organizacji cyklicznych konkursów poetyckich, slamów, wykładów i warsztatów.

Tworzenie treści oraz ilustracji

Poszukujemy autorów chętnych do współtworzenia treści w naszym magazynie: serii wywiadów, esejów, felietonów, relacji oraz dowolnych innych tekstów tematycznie związanych z poezją. Z rozkoszą nawiążemy również współpracę z artystami – ilustratorami (digital, grafika tradycyjna, rysunek, malarstwo).

Korekta treści

To bardzo ważne zadanie! Przyjmiemy do swojej ekipy wszystkich nieustraszonych łowców „byków” i poskramiaczy demonów dysleksji, którzy mają chęć jako pierwsi zapoznawać się z treściami poetyckiego magazynu. Od zgłaszających się do działu korekty wymagamy oczywiście biegłej znajomości zasad pisowni języka polskiego, a także odwagi i bezwzględności :).

Prowadzenie podcastów

Z radością rozszerzymy swoje działania o kilka ciekawych serii podcastów (audio/wideo) orbitujących wokół tematu poezji! Jeżeli więc czujesz, że tworzenie tego typu treści sprawiłoby Ci przyjemność, to zapraszamy na pokład! Od zgłaszających się wymagamy elokwencji i pomysłowości, w zamian proponując dużą swobodę stylu i działania w prowadzeniu audycji.

Media społecznościowe

Z chęcią powitamy w świecie naszych grup i profili społecznościowych nowych adminów i moderatorów.

Zdobywanie środków

To bardzo ważny element naszych działań, wiadomo! Pozyskiwanie wsparcia sponsorskiego, patronów i fundatorów nagród oraz pisanie wniosków o dotacje umożliwia nam zgrabne działanie i dalszy rozwój Poetyckiego Projektu. W tym temacie pracują sami prawdziwi Bohaterowie!