Skąd pobierać e-booki?

Ebooki epub i mobi, to obok plików pdf najczęściej spotykane formaty ebooków. Przed pobraniem ebooka warto spojrzeć na rodzaj posiadanego urządzenia i zainstalowanych aplikacji, aby wybrać odpowiedni format pliku zawierającego książkę elektroniczną.

Na urządzenia Kindle na pewno warto wybrać plik w formacie mobi, gdyż jest to format dostosowany do urządzeń z rodziny Kindle. Na inne urządzenia i aplikacje, chyba warto wybrać ebook w formacie epub, gdyż niesie on za sobą więcej możliwości dostosowania wyświetlania treści do potrzeb czytelnika. Najprostszym chyba z tych formatów jest format pdf, który także otworzymy na wielu urządzeniach. Bez wątpienia ebooki epub i mobi dają więcej możliwości wyświetlania tekstu, co powinno stanowić wystarczającą argumentację do sięgnięcia po nie przed formatem pdf. Wiele księgarni oferujących ebooki udostępnia je po zakupie jednocześnie w trzech formatach i zwykle można te trzy formaty pobrać, a dopiero później zdecydować na jakim urządzeniu i na który format ostatecznie się czytelnik zdecyduje. Jednym z priorytetów współczesnego czytelnika jest jego wygoda, a więc ebooki epub i mobi biorąc pod uwagę wygodę użytkownika przewyższają wygodą użytkowania pliki z rozszerzeniem pdf.

Przewaga ebooków epub i mobi wydaje się jednak nie zagrażać formatowi pdf, który także ma stałych i zagorzałych swoich fanów, których trudno przekonać do innych formatów ebooków. Warto skorzystać z różnych opcji czytania ebooków, czyli elektronicznych książek, które są bardzo popularne.

1 thought on “Skąd pobierać e-booki?

  1. Na szczęście dostępność legalnych ebooków jest zadowalająca, jeszcze niedawno byłem skazany na pobieranie z podejrzanych źródeł.

Comments are closed.