Historie o detektywach mają wzięcie

Jak się okazuje, Polacy uwielbiają powieści kryminalne. Świadczy o tym popularność w naszym kraju mistrzyni powieści kryminalnych – Agathy Christie.

Jej książki wciąż są chętnie czytane, a powstały na ich podstawie serial o detektywie belgijskiego pochodzenia, Herkulesie Poirocie, wciąż zobaczyć można w telewizji i wciąż znajduje on swoją widownie. Nie musimy jednak od razu wybiegać daleko za granicę, gdyż i na własnym, polskim podwórku, mamy poczytnych autorów powieści kryminalnych. Jednym z nich jest Katarzyna Bonda.

Jej powieści kryminalne cieszą się dużą popularnością wśród polskich czytelników i ich dużym uznaniem. Szukając więc dobrej powieści kryminale wcale nie musimy szukać daleko i rozglądać się na półkach z zagraniczną literaturą. Zresztą twórczość Katarzyny Bondy również wchodzić zaczyna na ekrany naszych telewizorów w postaci seriali kryminalnych i to z całkiem niezłym skutkiem. Okazuje się więc, że jako naród lubimy główkować. Lubimy zagadki, a co za tym idzie lubimy powieści kryminalne, a także seriale kryminalne. Pozwalają one oderwać się od rzeczywistości, wciągają, intrygują, pozwalają ćwiczyć szare komórki.

Niektóre powieści kryminalne i seriale kryminalne naprawdę potrafią zabić ćwieka. Zresztą na tym polega piękno tego gatunku – tak w formie książkowej, jak i przeniesione na ekran – byśmy do końca nie wiedzieli „kto zabił?”.